Jak to pojąć?

two gymnasts posing with yellow ballW sześciu dniach czy siedmiu?

Czy ktoś już słyszał że my tak tylko paplamy jeden za drugim iż Bóg stworzył świat w sześciu dniach, a tak naprawdę powinno być w siedmiu, bo przecież siódmy dzień też Bóg musiał stworzyć? 

Być może taka myśl mądrze wygląda, ale dla mnie może mieć jakąkolwiek wartość tylko wtedy kiedy jest to prawdą.  Ale niestety, w tym przypadku wygląda to podejrzanie.  Biblia mówi że Bóg stworzył świat w sześciu dniach, a w siódmym odpoczął.[1]  Czyżby to miało być nieprawdą?

W opisie stworzenia nigdzie nie ma mowy na temat stwarzania dni, skąd więc wzięła się idea że Bóg musiał stworzyć siódmy dzień?  Dni były odliczane i dlatego Biblia mówi że dni i noce nastawały,[2] a nigdzie nie mówi że były uczynione.

Jeśli ktoś pochwali się myślą że Bóg stworzył siódmy dzień (czy jakikolwiek inny), jak na to zareagować?  Mam co najmniej dwie opcje:

Opcja 1

Można spytać: „Gdzie było Słońce w stosunku do Ziemi kiedy Bóg stworzył siódmy dzień?”  Takie pytanie powinno natychmiast uzmysłowić człowiekowi że dla obserwatora na Słońcu lub w innym punkcie kosmosu pojęcie początku dnia właściwie nie istnieje.  A dla mieszkańca Ziemi polega tylko na tym aby obracając się wraz z Ziemią ujrzeć wschodzące słońce, i dla każdego punktu na Ziemi dzieje się to w innym czasie.  A przecież Bóg nie stwarzał tego dnia dla każdego punktu Ziemi, i Słońce stale świeci bez względu na to czy ktoś na planecie Ziemi istnieje czy nie.  Nie można więc mówić o stwarzaniu dnia aby go zobaczyć, albo o nieistnieniu jakiegoś dnia zanim był niby stworzony.  Dni mogą być tylko odliczane, tak jak zresztą uczy Biblia od opisu Stworzenia Świata.

Opcja 2

Jeśli ktoś twierdzi że siódmy dzień został stworzony, można spytać: „Którego dnia stworzył Bóg dzień siódmy?”  Takie pytanie prawdopodobnie wywoła śmiech choć nie jest zadane w tym celu.  Celem jest wykazanie nonsensu twierdzenia, które zostało zresztą wyssane z palca.

Zastanawiam się ile jeszcze bzdur wymyśli Szatan tym którzy nie trzymają się Słowa Bożego ale raczej chcą być mądrzejsi  niż Bóg i przez to narażają się na śmiech.

Morał jest taki:

  • Jeśli coś mądrze wygląda ale nie pochodzi od Boga, w rzeczywistości może się okazać że jest niemądre.
  • Ludzie, zlitujcie się nad sobą i przestańcie tworzyć prawdę, bo często ściągacie na siebie drwiny i rujnujecie wiarę prostaczkom.

[1]      Ex20:11bw  Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.

[2]      Gn1:5bw  I nastał wieczór, i nastał poranek — dzień pierwszy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: