Kto ma się mścić?

Biblia uczy że nie mamy się mścić sami, ale kiedy nasz nieprzyjaciel jest głodny, powinniśmy go nakarmić, bo będzie to dla niego jak węgle rozżarzone wysypane na jego głowę.  A zaraz po tym Paweł pisze, że mamy przezwyciężać zło dobrem.  W takim razie, w jakim celu mam karmić mego nieprzyjaciela, ażeby zgarnąć ogień na jego głowę, czy żeby zwyciężyć zło które mi wyrządza?

Najdrożsi!  Nie mścijcie się sami. Pozostawcie miejsce gniewowi Bożemu. Czytamy przecież: Pomsta należy do Mnie, Ja odpłacę – mówi Pan. • Lecz jeśli twój nieprzyjaciel jest głodny, nakarm go. Jeśli spragniony, daj mu się napić. To czyniąc, zgarniesz na jego głowę rozżarzone węgle. • Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło przezwyciężaj dobrem.  Rm12:19–21pnp

Chciałbym też wiedzieć dlaczego Bóg rezerwuje sobie prawo do pomsty, czy uważa że On to zrobi lepiej?  Czy grzesznik skorzysta lepiej z pomsty Bożej niż mojej?  Kiedy Bóg pomści się na grzeszniku, czy grzesznik będzie wiedział za co spada na niego pomsta i że to Bóg się mści na nim?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: