Darren i Estera

Wydaje mi się że było to w latach 80-tych.  Przyjechał do Kanbery Darren Postema i często upiększał nabożeństwa grą na trąbce.  Mieliśmy wtedy organistkę Esterę Lovett która posiadała klucze do wielu kościołów w Kanberze gdyż musiała z nich dość często korzystać.

Pewnego razu Darren poprosił mnie abym go nagrał na taśmę (wtedy płyty kompaktowe dopiero wchodziły na rynek, a sprzęt do nagrywania cyfrowego był dość drogi) bo stara się o pracę w Europie jako nauczyciel gry na trąbce i proszą go aby przysłał im swoje nagrania.  Udaliśmy się więc do kościoła Św. Jana w dzielnicy Reid w Kanberze.  Darren przyprowadził ze sobą kolegę tenora (nie znam go) i dokonaliśmy nagrania.

Estera grała na organach zbudowanych w roku 1981 przez tego samego specjalistę który zbudował organy w Sydney Opera House.  Zapraszam do wysłuchania nagrania.

space

Jeśli ktoś posiada nagrania archiwalne na kasetach lub taśmach i chciałby się nimi podzielić z Internautami, proszę wpisać poniżej detale, a skontaktuję się w tej sprawie.  Mogę odtworzyć kasety oraz taśmy na szpulach do 266mm średnicy (większych nie ma), prędkość przesuwu taśmy 9.5cm/s, 19cm/s, lub 38cm/s (wszystkie popularne).  Szerokość taśmy 6.25cm, zapis 2- i 4-ścieżkowy.  Dziękuję.  Cezary

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: