Pozdrowienia ze Zjazdu w Lipnicy

20130517ikonkaJak to miło, gdy siostry i bracia w Chrystusie o sobie pamiętają i się pozdrawiają! Na pewno będzie to miła niespodzianka, szczególnie dla tych, którzy z tamtych stron pochodzą np. rodziny: Przybyłko, Macko, Plewa, Włodarczyk i inni. 

Dnia 11 maja 2013 roku odbył się zjazd okręgu wschodniego Diecezji Południowej w Lipnicy Górnej, we wsi, która znajduje się w Wiśnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym.

Jadąc od Krakowa mijamy Leksandrową, Muchówkę i kierując się na Tymową ukazuje się wśród drzew piękny obiekt – Gospoda „Pod Kamieniem”. Nazwa wzięła się stąd, że kawałeczek dalej znajdują się cuda przyrody – Kamienie Brodzińskiego i Kamień-Grzyb, które w wiosennej zieleni wyglądają przepięknie.

Na to spotkanie przyjechało dużo osób, byli przedstawiciele zboru w Kalwarii i w Zakopanem, Leksandrowej, Tarnowa, Gorlic i Lgoty, nawet z Milanówka, a zbór w Krakowie reprezentowany był chyba najliczniej, bo oprócz prywatnych samochodów przyjechał wynajęty autobus, w którym było około 50 osób.

Program był bardzo urozmaicony. Głównym mówcą był pastor Władysław Polok. Oprócz niego kazaniami służyli pastorzy Wiesław Szkopiński i Zenon Korosteński. Wysłuchaliśmy również wielu pięknych utworów muzycznych wykonanych na chwałę Bogu. Na spotkaniu tym pożegnaliśmy uroczyście pastora Zenona Korosteńskiego, który po wielu latach pracy w naszym okręgu od czerwca obejmuje inny teren.

Podziękowania należą się organizatorom, głównie odpowiedzialnemu za nasz okręg pastorowi Wasylowi Bostanowi i starszemu zboru z Leksandrowej, którzy nie szczędzili trudu w przygotowaniu tego zjazdu. Miejsce było piękne, atmosfera spotkania wspaniała, a nade wszystko dziękujemy Bogu, że pozwolił się nam wszystkim tam spotkać i chwalić Go przy pięknej pogodzie i w dobrych nastrojach.

Barbara Kot-Markowska

Lipnica 01Uczestnicy zjazdu w Lipnicy.

Lipnica 02Miejsce zjazdu — Gospoda Pod Kamieniem.

Lipnica 03Nabożeństwo sobotnie.

Lipnica 04Nabożeństwo sobotnie.Lipnica 05Nabożeństwo sobotnie.

Lipnica 06Brat Trojanowski deklamuje swój wiersz.

Lipnica 07Pożegnanie pastora Zenona Korosteństkiego.

Lipnica 08Kazanie wygłasza pastor Władysław Polok. Lipnica 09Barbara Kot-Markowska, pr Julian Hatała z żoną Esterą, pr Zenon Korosteński.

Lipnica 10Kamienie Brodzińskiego, główna atrakcja spaceru w przerwie obiadowej.

Lipnica 11Uroczystości uświetnił zespół Fileo.

Lipnica 12Przemawia organizator zjazdu pastor Wasyl Bostan.

SONY DSCStarszy zbory w Leksandrowej z prowadzącymi Honoratą i Dariuszem Lazar. Lipnica 14Brat Ryszard Markowski z bratem Trojanowskim, pionierem adwentyzmu w Lipnicy. Lipnica 15Zgadnij kto to jest i napisz do nas.

2 Responses to Pozdrowienia ze Zjazdu w Lipnicy

  1. "spostrzegawczy" says:

    Drogi webmastrze – na jednym zdjeciu jest nie Tomek Markowski z br. Trojanowskim, a Ryszard Markowski – Tomek to jego syn.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: