Anna German – film biograficzny

20130225ikonkaPod takim tytułem witryna Adwentyści Warszawa Centrum umieściła film, w którym Głos Nadziei (Hope Channel – Polska) przedstawia Annę German – piosenkarkę, wyznawczynię Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i … Polkę najwięcej śpiewającą w Rosji.

Czy wiesz, że w 1986 roku niewielka asteroida krążąca wokół Słońca między Marsem i Jowiszem została nazwana imieniem Anny German, niezapomnianej piosenkarki z Warszawy?

W filmie przewijają się fragmenty Jej piosenek z myślami wypowiadanymi i praktykowanymi w życiu, przez Annę, jak również wiele wypowiedzi kompozytorów, poety, wielbicieli i znajomych.

„Człowiek nie powinien robić w życiu nic wbrew sobie, wbrew swoim przekonaniom, niczego co miałby wspominać z niechęcią.” – Anna.

„Ten, kto wierzy, nie zostanie bez nadziei i radości…” – Anna.

Oskar Felcman (kompozytor):

Bóg wysłał tutaj Annę German i to spotkanie było wielkim szczęściem nie tylko dla mnie, ale i dla innych kompozytorów, po prostu dla wrażliwych ludzi… Nigdy nie zaśpiewała nic koturnowego nic sztucznego…

Mikołaj Dobronrawow (poeta):

Anna odeszła zbyt wcześnie, jej śmierć wstrząsnęła mną. Nie mogę pogodzić się z myślą, że już nie ma Jej wśród nas.

Gdzie granica sławy i zapomnienia? – czy pieśń może odejść gdzieś w dal?  Niegasnącą srebrzystą lśni gwiazdą i rozbrzmiewa w niebie Twój głos… Anno, wszystkie Twoje pieśni znalazły w Rosji swój dom”.

Marek Smalec:

Tak się złożyło, byłem przy Jej łożu w przeddzień Je śmierci. Pamiętam, że leżąc nuciła sobie jakieś melodie. Ona umierała w nadziei, którą w swoim sercu miała, o której śpiewała, którą dzieliła się w pieśniach z innymi ludźmi. Bo Jej pieśni zawsze wyrażały miłość, nadzieję i wiarę…

Na Jej grobie widnieje napis: „Pan jest Pasterzem moim” – Psalm 23

bo-ko

Poniżej filmik o którym wspominałem.

x

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: