Czy Bóg sprzedał Józefa?

Kiedy Józef dał się poznać braciom, stwierdził że to Bóg posłał go do Egiptu aby zachować ich przy życiu.

Lecz teraz nie trapcie się ani nie róbcie sobie wyrzutów, żeście mnie tu sprzedali, gdyż Bóg wysłał mnie przed wami, aby was zachować przy życiu. Gn45:5bw

Czy to znaczy że bracia Józefa z woli Bożej sprzedali go Ismaelitom Gn37:27 i właściwie są niewinni?

3 Responses to Czy Bóg sprzedał Józefa?

 1. ciocia says:

  Bóg ma dla każdego przyszykowany plan, podobnie było z Józefem, tak więc bracia sprzedając Józefa do niewoli wykonywali plan Boży mający na celu ratowanie ludu Bożego od śmierci głodowej.

  • cezaryn says:

   Jeśli bracia Józefa wykonywali plan Boży ratowania ludu Bożego od śmierci głodowej, to Judasz również wykonywał plan Boży ratowania ludu Bożego od wiecznej śmierci. Czy to znaczy że Judasz jest niewinny bo tylko wykonywał plan Boży, i będąc posłuszny względem tego planu utracił życie wieczne?

   Adolf Eichmann, najbardziej znienawidzony człowiek na Ziemi, spowodował śmierć milionów ludzi, a potem tłumaczył się że on tylko wykonywał rozkazy swych zwierzchników. Sąd Izraelski skazał go na śmierć przez powieszenie. Zachodzi więc pytanie: Czy bracia Józefa ponoszą odpowiedzialność za to co zrobili, czy Bóg jest tego winien?

 2. koalaandrzej says:

  Moim zdaniem bracia są winni porwania, zniewolenia i sprzedania Ismaelitom, czyli według prawa są winni postawionym im zarzutom i każdy jeden sąd skazałby ich na odpowiednią karę, a Bóg nikogo, nigdy i nigdzie nie sprzedaje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: