Apokalipsa św. Jana w XXI wieku (3)

201212xxikonkaKilka dni temu na różnych stronach internetowych pod ciekawymi tytułami: „Uczennica: to znamię bestii, nie włożę tego!”,[1] „USA: uczennica nie chce nosić czipa i walczy ze szkołą w sądzie”, „Jest decyzja sądu ws. uczennicy, która nie chciała nosić identyfikatora z czipem”[2] – pojawiła się informacja o pewnej uczennicy w Stanach Zjednoczonych, która odmówiła noszenia szkolnego identyfikatora z czipem radiowym.

Andrea Hernandez odmówiła noszenia identyfikatora z powodów religijnych twierdząc, że „znamienia bestii nosić nie będzie”. Powołała się przy tym na księgę Objawienia św. Jana, w którym bestia apokaliptyczna „sprawia, ze wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub czoło” Obj. 13, 16 (cyt. wg Biblii Tysiąclecia).

Czy czipy są znamieniem bestii? – o tym innym razem. Ciekawa jest tu informacja, że w obronie uczennicy wystąpili prawnicy z Rutheford Institute na drogę sądową. Założyciel John Whitehead powiedział, że takie projekty nakazujące uczniom noszenie identyfikatorów i lokalizatorów stanowią pierwszy krok zmierzający  do „produkcji uległych obywateli”. Programy te maja przygotować społeczeństwo „do życia pod totalitarnym nadzorem państwa, w którym nie będzie prywatności, a gdziekolwiek pójdziesz i cokolwiek napiszesz lub wyślesz mailem, będzie to obserwowane przez rząd…”

Kiedyś jako młody człowiek nie wyobrażałem sobie aż takiej kontroli społeczeństwa, a nawet całego świata przez jedną potęgę – bestię – jak to będzie możliwe?  A jednak – jest! Coraz bardziej – jest!

„obserwator”

One Response to Apokalipsa św. Jana w XXI wieku (3)

  1. Pingback: Apokalipsa św. Jana w XXI wieku (2) | Closer to the Truth

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: