Półgodzinna cisza w niebie

English version.

Wiele komentatorów twierdzi że półgodzinna cisza w niebie Rv8:1 ma miejsce wtedy kiedy wszyscy aniołowie opuszczają niebo i udają się z Jezusem na Ziemię na początku Milenium.  Ale jak można twierdzić że w niebie panuje cisza podczas jednej z najradośniejszych wydarzeń tzn. zabrania dzieci Bożych do nieba, ignorując w tym samym czasie jedno z najsmutniejszych wydarzeń po Milenium kiedy co najmniej 50 miliardów ludzi i olbrzymia ilość duchów (demonów) zostanie unicestwiona na zawsze.

Kiedy mała grupka wiernych sług króla Dawida udała się do Gihonu 1K1:33 obchodzić uroczystość koronacji Salomona, 1K1:34 „grając przy tym na fletach i wykrzykując tak radośnie, iż nieledwie ziemia pękała od ich okrzyków.” 1K1:40bw Kiedy Joab słyszał hałas, spytał „Co znaczy ta wrzawa w mieście?” 1K1:41bw Jonatan potwierdził że ludzie wracali z uroczystości koronacji Salomona i dlatego „stąd ta wrzawa, którą słyszeliście.” 1K1:45bw

Bazując na powyższym opisie koronacji Salomona nie potrafię wyobrazić sobie że podczas drugiego przyjścia Jezusa radość zabrania zbawionych wszystkich wieków do nieba mogłaby być opisana jako cisza.

Natomiast półgodzinna cisza w niebie Rv8:1 pasuje precyzyjnie do wydarzeń przy zakończeniu Milenium i nie jest rezultatem pustki w niebie.  Cisza będzie spowodowana unicestwieniem co najmniej 50 trylionów ludzi i może wiele większej ilości demonów.

Cisza w niebie nie oznacza pustego nieba podczas jednej z najradośniejszych scen w historii wszechświata, ale uciszone niebo które żegna na zawsze tych którzy odrzucili możliwość brania udziału w niekończącym się szczęściu w królestwie wiecznym.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: