Sugestie

Internauto,

Na jaki temat chciałbyś rozmawiać?  Co chciałbyś się dowiedzieć lub powiedzieć innym?  A może chciałbyś coś napisać a potem kierować dyskusją?

Nie mogę gwarantować spełnienia jakichkolwiek marzeń, ale chciałbym zobaczyć, czy mogę w jakiś sposób pomóc—czy to przez udzielenie miejsca na blogu, czy w jakiś inny sposób—w prowadzeniu dialogu (czy polilogu) na tematy ważne dla adwentystów.

Stworzyłem tego bloga aby udostępnić możliwość inteligentnej rozmowy na tematy charakterystyczne dla Adwentystów Dnia Siódmego, gdzie jedynymi narzędziami będzie Biblia (sola scriptura) i rozsądek (logika, dedukcja).  Spodziewam się od Internautów grzecznego odnoszenia się do siebie, aby rozmowa była przyjemnością i aby każdy z chęcią spędzał tutaj swój czas.

Dlatego zastrzegam sobie prawo ostatecznej decyzji w takich sprawach jak:

 • Zakres poruszanych zagadnień
 • Które z komentarzy nie zostaną opublikowane (np. niegrzeczne, natrętne)
 • Zamknięcie postu (jeśli z jakichś powodów post staje się problemem)
 • Oraz innych rzeczy, które pomogą utrzymać przyjazny charakter blogu.

Jeśli ktoś nie ma złych zamiarów, punkty powyżej nie powinny stwarzać żadnych ograniczeń.

Jeśli ktoś pragnie otrzymywać powiadomienie o zmianach na tym blogu bez wchodzenia tutaj co kilka godzin, można wpisać swój adres internetowy i nacisnąć guzik „Sign me up,” a powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na ten adres.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania osobiste, można je wpisywać na tej stronie z prośbą o niepublikowanie.

Aha, jak dokonać wpisu! Naciśnij słowa „Leave a comment” (tuż poniżej tytułu postu), a pojawi się forma.  Można też nacisnąć na tytuł postu, a inne posty zostaną schowane, i na dole ukażą się istniejące komentarze oraz forma do wpisywania następnych.

Życzę miłego pobytu na blogu Bliżej Prawdy.

14 Responses to Sugestie

 1. Ryszard says:

  Czy jest ktoś, kto chciałby porozmawiać na temat tego, czy Bóg przekona ludzi o tym, że nauka o reinkarnacji, czyśćcu czy innej formy życia pozagrobowego są fałszywe?
  Ryszard

  • koalaandrzej says:

   Ten temat jest bardzo ciekawy. Gdy Bog zmusi, mysle ze Bog nikogo nie zmusza do niczego a wrecz przeciwnie to czlowiek podejmuje decyzje.

   • cezaryn says:

    Andrzej, wydaje mi się że wpis powyżej należy do tematu o Jonaszu, a ta sekcja jest o inkarnacji. Jeśli chcesz to wpisz komentarz jeszcze raz do sekcji o Jonaszu, a wtedy niniejszy wpis wyrzucę.

 2. Zainteresowana says:

  Czytałam wiele na temat Jefty i jego córki, którą ponoć zabił składając ją w ofierze Bogu. Prawie wszystkie komentarze twierdzą że Jefta zabił córkę, ale mnie się wydaje że nie. Czy ktoś może udowodnić, że Jefta (jeden z bohaterów wiary) jednak nie zabił swojej córki?

  Zainteresowana

  • cezaryn says:

   Na stronie „Córka na spalenie: Czy naród Boży zabijał ludzi na ofiary?” witryny internetowej Polskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Dandenong znajdziesz właśnie ten temat. Przeczytaj go i powiedz nam, czy okazał się pomocny w odpowiedzi na twoje pytanie. Adres strony: http://www.dandypolish.org.au/articles/653
   Cezary

   • koalaandrzej says:

    Jak Abraham chcial zlozyc swojego syna na ofiare to Bog przeszkodzil, czy w tym przypadku by nie bylo podobnie? Moim zadaniem Jafta swojej corki nie zabil a tylko ona zyla do konca swojego zycia w panienstwie.

 3. Piotr says:

  Mam pytanie: Gdyby Jonasz odmówił Bogu współpracy, czy Bóg musiałby zniszczyć wszystkich Niniwczyków zgodnie z tym co powiedział?
  Piotr

  • koalaandrzej says:

   Jonasz raz odmowil posluszenstwa (jak uciekal na statku) i Bog przez sztorm zmusil go do wykonania zadania. Tak wiec mysle ze Bog ma osoby specjalnie przeznaczone do wykonania jakiegos zadania i czy one chca czy tez nie, zadanie wykonane bedzie. Tak wiec Jonasz musial to poselstwo powiedziec, nie mial innego wyjscia.

   • cezaryn says:

    Jeśli Bóg zmusił Jonasza do wykonania swojego planu, to dlaczego nie zmusi nikogo do naśladowania Go? Coś tu nie gra z tym zmuszaniem. Pamiętajmy że Bóg jest wszechwiedzący. Na razie wystarczy podpowiedzi, mam nadzieję że będzie teraz łatwiej.

 4. Janka says:

  Na twoich stronach pojawiaja sie jakies odsylacze na watpliwej jakosci inne strony, czy to celowe?

  • cezaryn says:

   Proszę mi wybaczyć te odsyłacze, zapłaciłem za to aby ich nie było ale ciągle się ukazują. Muszę się skontaktować z ludźmi którzy są za to odpowiedzialni i prawdopodobnie wkrótce tych niemoralnych odsyłaczy już nie będzie.

 5. me says:

  Czy na tym forum będą takie tematy jak na poprzednim, tzn. rzeczy z praktycznego chrześcijaństwa, np. 1) co nie należy czynić w Sabat? 2) czy można używać makijaż? 3) czy Biblia zabrania używek? itd. Myślę że te tematy byłyby bardzo popularne. Jeśli tak, to będę tu zaglądać.

  • cezaryn says:

   Będą takie rzeczy i więcej, np. tańcowanie, klaskanie, biżuteria, alkohol, muzyka, współzawodnictwo, chodzenie do kina, oglądanie telewizji, tatuaże, przekłuwanie ciała, seks, i inne, ale nie wszystkie jednocześnie. I będę prosił internautów o zdyscyplinowanie, gdyż najlepsze forum można sprowadzić ‘na manowce’ poprzez robienie wpisów które są nie na temat, powtarzają się, są niegrzeczne, itp..

   Ponieważ tematy te mogą być rzeczywiście popularne, będę je publikował po jednym (i tylko te na które wiem cokolwiek), abym nadążył moderować, oraz będę prosił o zostawianie swoich adresów internetowych, abym mógł się kontaktować z autorami jeśli zajdzie potrzeba np. skrótów lub uzgodnienia słownictwa. Proszę już teraz o czytanie innych wypowiedzi, aby uniknąć powtarzania się. Jeśli każdy z nas włoży trochę wysiłku i wyrozumienia dla innych w budowie forum, nasz sukces prześcignie nasze oczekiwania. Życzę tego wszystkim internautom.

 6. cezaryn says:

  Wspomniałem kiedyś w towarzystwie że nie powinno się ustawiać świec do nabożeństw w kościele adwentystów. Spytano mnie ‘dlaczego?’ Dałem odpowiedź na miejscu, ale postanowiłem coś napisać na ten temat. Jeśli wszystko pójdzie według planu, niedługo opublikuję post na ten temat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: